Stadion

W 1948 roku, w związku z coraz szybszym rozwojem ruchu kuracyjnego oraz wzrostu liczby stałych mieszkańców w Krynicy, pojawiła się idea wybudowania Parku Sportowego z sztucznym lodowiskiem, kortami tenisowymi, asfaltowym boiskiem do kosza i siatkówki oraz stadionem piłkarskim i lekkoatletycznym. Na pierwszy ogień ruszyła budowa właśnie boiska piłkarskiego wraz z otaczającą je bieżnią czterotorową i innymi urządzeniami do lekkoatletyki. Boisko oddano do użytku planowo, bo już w 1952 roku. Rozgrywali tam swoje mecze zawodnicy KTH, którzy w przerwie rozgrywek hokejowych uczestniczyli w rozgrywkach piłkarskich. Później w latach 70-tych służył zawodnikom nowego klubu, stworzonego przez krynickich miłośników futbolu. Tym klubem był oczywiście KS Zuber. Gdy w latach 80-tych działalność klubu została zawieszona podupadł również i stadion. Dopiero pod koniec lat 80-tych, stadion i murawa zostały wyremontowane, mniej więcej wtedy też wznowił swoją działalność KS Zuber. Później po fuzji z klubem Przełęcz ulti-Vita KrynicTylicz, w swoim pierwszym IV-ligowym sezonie, mecze rozgrywała Ma/Tylicz oraz drużyna rezerw. W latach następnych już tylko drużyna rezerw, gdyż pierwsza drużyna przeniosła się do Tylicza. Po wycofaniu drużyny rezerw, stadion w Krynicy znów został opuszczony przez piłkarzy. Taki stan trwał do 1999 roku kiedy to po raz została reaktywowany KS Zuber. Klub otrzymał również od Urzędu Gminy  budynek po COS-ie gdzie do dziś mieszczą się szatnie. Zapraszam do oglądnięcia galerii zdjęć ze stadionu, którą wykonałem 26.10.2005.