Turniej Solidarności - Stary Sącz 2010

Kto awansuje, kto spada?

• autor: zapa76, 2011-06-25 17:16

Poniżej przedstawiamy symulację kto awansuje a kto spadnie? - stan na 24 czerwca, zaprezentowaną przez serwis sportowetempo.pl

Przypomnijmy najważniejsze zmiany jakie nastąpią w sezonie 2011/2012:
- III liga będzie liczyć 16 zespołów (zamiast 18)
- powstaną dwie grupy IV ligi małopolskiej - wschodnia i zachodnia, po 16 zespołów każda
- zlikwidowane zostaną obie V ligi - krakowsko-wadowicka i tarnowsko-sądecka
- szóstym szczeblem rozgrywkowym (między IV ligą a A klasa) będzie klasa okręgowa: krakowska I, krakowska II, wadowicka, tarnowska i nowosądecka; krakowskie okręgówki będą się składały z zespołów z podokręgów Kraków, Myślenice, Wieliczka i - nowość - Olkusz
- w podokręgu krakowskim zmieni się struktura rozgrywek: będą trzy grupy A klasy (zamiast dwóch), trzy grupy B klasy (zamiast czterech) i trzy grupy C klasy (bez zmian)

Tak będzie w sezonie 2011/12

IV liga wschodnia (tarnowsko-sądecka, 16):

Z IV ligi (5): Sandecja II Nowy Sącz, Bocheński KS, Orkan Szczyrzyc, Wolania Wola Rzędzińska, Dunajec Zakliczyn
Z V ligi (7): Tuchovia Tuchów, Termalica Bruk-Bet II Nieciecza, Skalnik Kamionka Wielka, Watra Białka Tatrzańska, KS Tymbark, Barciczanka Barcice, Grybovia Grybówa
Z VI ligi (2): Rylovia Rylowa, Ogniwo Piwniczna-Zdrój

Sawkę IV-ligowców powinien uzupełnić zwycięzca barażu pomiędzy Borkiem Kraków a Heleną Nowy Sącz. Nie jest to pewne, bo o miejsce w IV lidze stara się Akademia Piłkarska 2011 Zabierzów. W przypadku pozytywnej decyzji MZPN (1 lipca) są dwie ewentualności: barażu między Borkiem a Heleną nie będzie lub IV liga zostanie powiększona. Teoretycznie, w związku z tym, że do grupy zachodniej aktualnie kwalifikuje się więcej drużyn niż do wschodniej, Wydział Gier MZPN powinien przesunąć 1 lub 2 zespoły z zachodniej do wschodniej. Możliwe jednak, drużyny zostaną w swoich grupach, a zachodnia będzie liczniejsza. Na okres przejściowy, roczny, byłoby to najbardziej sensowne rozwiązanie.

Klasa okręgowa - Nowy Sącz (16)

Z IV ligi (1): Glinik Gorlice
Z V ligi (2 lub 3): Helena Nowy Sącz (jak przegra baraż z Borkiem Kraków), Łosoś Łososina Dolna, Olimpia Pisarzowa
Z VI ligi (8 lub 9): KS Zakopane, Jordan Jordanów, LKS Kobylanka, Sokół Stary Sącz, Gród Podegrodzie, LKS Szaflary, ULKS Korzenna, Poprad Rytro i ewentualnie Dobrzanka Dobra (jeśli Helena wygra baraż z Borkiem)