KS Zuber Krynica-Zdrój - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Ostatnie spotkanie

Zuber Krynica-Zdrój 0:2 Librantovia Librantowa
2013-09-29, 17:00:00
     
oceny zawodników »

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Statystyki drużyny

Losowa galeria

Galeria zdjęć
Ładowanie...

Pogoda

Click for Krynica-Zdroj, Poland Forecast

Sport.pl

Zczuba.tv

Aktualności

GK: W środę ostateczna decyzje OZPN-u

  • autor: zapa76, 2011-07-05 20:05

Ależ to był intensywny tydzień w sądeckim światku piłkarskim. W zeszły piątek rozstrzygnęły się losy Heleny Nowy Sącz oraz Borku Kraków. Małopolski Związek Piłki Nożnej wydał oświadczenie, w którym poinformował: "Wydział Gier MZPN odwołuje dwumecz barażowy o IV ligę, Helena Nowy Sącz - Borek Kraków, po informacji z PZPN o pozostaniu Puszczy Niepołomice w II lidze (...)". 

Wyjaśniła się więc sprawa ostatecznego składu dwóch IV lig na sezon 2011/2012. Rozpoczęły się jednak zupełnie nowe kontrowersje, te dotyczące sądeckiej klasy okręgowej. Na piątkowym spotkaniu, krakowski związek poinformował ponadto: "Zarząd MZPN przekazuje kompetencje poszczególnym Okręgowym Zarządom, co do decyzji ilości drużyn w swoich klasach okręgowych i niższych na sezon 2011/2012, pod jednym wszak warunkiem, że grupa rozgrywkowa nie może liczyć więcej niż 18 zespołów". W tym momencie wystrzeliła puszka pandory...

Sądecka klasa okręgowa liczyła w zakończonym sezonie 16 drużyn i od początku było jasne, że taka sama ilość zespołów zostanie zachowana na kolejne rozgrywki. Tak mówił regulamin, który obowiązywał. Spadkiem do A-klasy zostały więc objęte drużyny: Gorce Kamienica, Zawada Nowy Sącz, LKS Jodłownik, Orzeł Wojnarowa, Victoria Witowice Dolne oraz Przełęcz Tylicz.   

W sobotę dotarły do nas pierwsze nieprawdopodobne doniesienia. Zakulisowe decyzje mówiły o tym, że Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Nowym Sącz utrzyma w klasie okręgowej ekipę Przełęczy Tylicz a Victoria Witowice zmierzy się w meczu barażowym z wicemistrzem sądeckiej A-klasy Nawojem Nawojowa. 

Oficjalnego komunikatu w tej sprawie nie było, ale...

- Dotarły do nas takie informacje. Nie mieliśmy tego potwierdzonego żadnym komunikatem. Ale przyznam szczerze, że w sobotę spotkaliśmy się w klubie i byliśmy już przygotowani na ten baraż - mówi Jan Kulpa, szkoleniowiec Nawoju.

Wśród obserwatorów sądeckiej piłki wybuchło ogromne zniesmaczenie. Pytania były dwa. Pierwsze brzmiało: Dlaczego liga zostaje powiększona, skoro takich planów nie było ani przez moment? I drugie: Dlaczego do meczu barażowego z Victorią wyznaczony jest wicemistrz A-klasy Nowy Sącz - Nawoj, skoro taka sama szansa gry barażowej należała się Jarmucie Szczawnica (wicemistrz A-klasy Podhale), Bobowej (wicemistrz A-klasy Gorlice) oraz Sokołowi Słopnice (wicemistrz A-klasy Limanowa). 

Ciąg dalszy całego zamieszania nastąpił w poniedziałek rano. Wtedy też oficjalny serwis OZPN-u podał następujący kominukat: "W związku z możliwością poszerzenia w sezonie 2011/2012 liczby drużyn w klasie okręgowej do 18 drużyn, co związane jest z likwidacją V Ligi, OZPN Nowy Sącz informuje: powiększenie klasy okręgowej do 18 drużyn nie powoduje rozgrywania baraży wybiórczo lecz wyłącznie decyzji o utrzymaniu się w klasie okręgowej drużyn KS Przełęcz oraz LKS Victoria Witowice Dolne. Za zaistniałą w środowisku piłkarskim dezinformację przepraszamy".

Rozwiano tym samym spekulacje odnośnie jakichkolwiek gier barażowych i poinformowano o utrzymaniu w klasie okręgowej Przełęczy Tylicz oraz Victorii. W środowisku piłkarskim wybuchło kolejne zniesmaczenie, bowiem było już jasne, że liga zostaje powiększona - bez zachowania wcześniejszego regulaminu rozgrywek. Prezesi klubów nie ukrywali swojego oburzenia. 

Cztery godziny po pierwotnym komunikacie OZPN-u, kominikat został edytowany. Wprowadzono do niego zapis, że o ewentualnym utrzymaniu Przełęczy oraz Victorii zadecyduje Prezydium Zarządu OZPN Nowy Sącz na specjalnym posiedzeniu w dniu 6 lipca 2011 roku (tj. środa)  o godz. 16:00.

Całe zamieszanie odbiło się szerokim echem w sądeckim futbolu. O najbardziej rzeczowy komentarz do sprawy pokusił się Stanisław Chramęga, prezes Orła Wojnarowa.

- Regulamin rozgrywek dostarczony do klubów przed sezonem 2010/2011 zakładał, że z ligi okręgowej spadnie tyle drużyn, aby po uzupełnieniu jej przez spadkowiczów z V ligi liczba drużyn wynosiła 16. Nagle po zakończeniu rozgrywek dowiadujemy się, że liga okręgowa będzie liczyła 18. Nigdy nie wolno zmieniać zasad w trakcie sezonu, a co dopiero po zakończeniu rozgrywek. Stanowczo protestujemy przeciwko takim działaniom OZPNu - deklaruje Chramęga. 

W środę o godz. 16.00 zapadnie decyzja w sprawie ilości drużyn w klasie okręgowej na sezon 2011/2012. O ewentualnym utrzymaniu Przełęczy oraz Victorii zadecyduje Prezydium Zarządu OZPN w składzie: Z.Stępniowski, A.Kuźma, A.Ogórek, S.Ogórek, M.Kuczaj, S.Strug, A.Danek, J.Kantor, Z.Augustyn, Z.Ludwin, H.Pazdur oraz T.Firek. 

Gazeta Krakowska zaczerpnęła opinii wielu działaczy klubów klasy okręgowej na powyższy temat. Prezesi wierzą, że cała sprawa zakończy się zachowaniem ustanowionych wcześniej zasad i liga pozostanie przy 16 zespołach. Jeśli jednak podjęta zostanie decyzja o powiększeniu ligi, to nie wykluczają wspólnego sprzeciwu. Ich argumenty są bardzo mocne: zwiększone koszty, dalekie wyjazdy w środku tygodnia i wreszcie brak zachowania zasad sportowej rywalizacji.

Bez wątpienia sytuacja jest bardzo gorąca. Prezes Marian Kuczaj przekazał, że jutro ok. godz. 17.00 poinformuje o ostatecznych decyzjach OZPN-u.

 

 
 

  • Komentarzy [0]
  • czytano: [567]
 

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

Facebook

Reklama

Logowanie

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 160, wczoraj: 299
ogółem: 1 140 719

statystyki szczegółowe

Ankiety

Brak aktywnych ankiet.

Kalendarium

21

11-2018

środa

22

11-2018

czwartek

23

11-2018

piątek

24

11-2018

sobota

25

11-2018

niedziela

26

11-2018

pon.

27

11-2018

wtorek

Kontakt

AdministratorKS ZUBER Krynica-Zdrój
618473

zuberkrynica@vp.pl
zuberkrynica@vp.pl
 

Mini-Chat

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.