Jeszcze raz o meczu w Zakopanem (galeria)

• autor: zapa76, 2011-09-12 12:08

Zapraszam na relację z wczorajszego spotkania pod Giewontem zamieszczoną na kolejnym sportowym portalu z Podhala - www.sportowepodhale.pl oraz na galerię autorstwa Tomka Pawlika. Więcej w rozwinięciu newsa.

PS. Honorowe trafienie dla kryniczan zdobył Andrzej Olbrycht a nie Robert Oleksy jak piszą wszystkie sportowe portale.

Większa skuteczność zakopiańczyków mogłaby zaowocować jeszcze bardziej okazałą wygraną. Już w 15 minucie szanse na otwarcie wyniku miał Kłosowski, ale przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem z Krynicy Zdroju. W 31 minucie Majewski wrzucając piłkę z autu podał do Wesołowskiego ten odegrał do tyłu do ustawionego w okolicach narożnika „16” Stanka. Strzał bocznego obrońcy KS Zakopane był celny. W 33 minucie Chłód uwolnił się od opieki obrońców i będąc w dobrej sytuacji próbował posłać piłkę do dalszego rogu bramki, ale nie trafił. W 37 minucie Paszuda dalekim wykopem uruchomił Kłosowskiego. Napastnik gospodarzy najpierw wygrał pojedynek biegowy z obrońcami, po czym uderzył odbitą od murawy piłkę głową nad wychodzącym bramkarzem i futbolówka wpadła do opuszczonej już bramki. W 43 minucie Kłosowski w kolejnej sytuacji sam na sam minął już bramkarza, ale jego strzał z linii bramkowej wybił obrońca dobitka Wesołowskiego odbiła się od poprzeczki. Na początku drugiej połowy tenże Kłosowski z 4 metrów trafił wprost w bramkarza a okazja na podwyższenie wyniku była wyśmienita. Przewaga zakopiańczyków została jednak udokumentowana kolejnym golem w 73 minucie. Majewski zagrał prostopadłą piłkę między obrońców do wychodzącego Wesołowskiego. Napastnik Zakopanego, mimo iż kąt do oddania strzały był spory zdobył gola. Bliźniaczą akcję przeprowadzili koledzy ze krakowskiej SMS Leniewicz z Majewskim. Tym razem asystentem był Leniewicz a Majewski egzekutorem. W tej części gry goście zagrozili bramce gospodarzy tylko raz strzałem z rzutu wolnego. Po uderzeniu Oleksego D. Paszuda wprawdzie z trudem, ale jednak opanował piłkę. Jeszcze w 85 minucie Andrzej Król po typowej dla niego szarzy zaliczył trafienie w słupek. A na zakończenie spotkania goście wykonywali rzut wolny. Strzał Oleksego Paszuda wprawdzie obronił, ale był bezradny wobec pewnej dobitki kapitana drużyny z miasta zdrojowego.

KS Zakopane – Zuber Krynica Zdrój 4-1 (2-1)
1-0 Stanek 31,
2-0 Kłosowski 37,
3-0 Wesołowski 68,
4-0 Majewski 73,
4-1 Oleksy 90+1.

Sędziował: Gabriel Antoszak z Gorlic.
Żółte kartki: Wesołowski, Karkoszka – Olbrycht, Chłód.
Widzów 150.

Zakopane: D. Paszuda – Stanek, Murzyn, Piekarczyk (85 Wicher), Krzystyniak, Drabik (58 Król), Frasunek, Leniewicz, Majewski (78 Gaura), Kłosowski 70 Karkoszka), Wesołowski.
Zuber: Ortyl – Wolar, Olbrycht, Kołacz, Paluch, Śliwiński, Urbański (78 Hebda), Mikulski (74 Motyka), Oleksy, Myśliwiec (58 Sciniawa), Chłód.

www.sportowepodhale.pl