KS Zuber Krynica-Zdrój - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Ostatnie spotkanie

Zuber Krynica-Zdrój 0:2 Librantovia Librantowa
2013-09-29, 17:00:00
     
oceny zawodników »

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Statystyki drużyny

Losowa galeria

Mistrzostwo
Ładowanie...

Pogoda

Click for Krynica-Zdroj, Poland Forecast

Sport.pl

Zczuba.tv

Aktualności

PZPN tak, OZPN jeszcze nie!

  • autor: zapa76, 2009-08-04 13:35
Uwzględniając propozycję klubów ligowych, Komisja ds. Nagłych PZPN określiła limit wieku piłkarza młodzieżowego w nowym sezonie do lat 23 (urodzeni w roku 1987 i młodsi).

Dotychczas obowiązujące przepisy, mówiące, że piłkarzem młodzieżowym może być zawodnik, który nie ukończył 21 lat, będą obowiązywały nadal w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy. Jak się okazuje zmiana ta nie obejmuje jak na razie lig regionalnych, a dotyczy tylko i wyłącznie lig szczebla centralnego. Jak mówi litera piłkarskiego prawa, "szczebel centralny" to ligi prowadzone bezpośrednio przez PZPN, a więc Ekstraklasa, I liga oraz  II liga.

Tym samym z rejonu bezpośredniego zasięgu OZPN Nowy Sącz zmiana ta dotyczy  zaledwie dwóch najlepszych, grających w najwyższych ligach rozgrywkowych klubów czyli pierwszoligowej Sandecji Nowy Sącz oraz drugoligowego Kolejarza Stróże. Grający w III lidze Glinik Gorlice, prowadzonej przez Małopolski Związek Piłki Nożnej nadal musi uznawać wiek młodzieżowca na poziomie 21 lat.


Komisja do spraw nagłych nie jest władna przekazać owe rozporządzenie na ligi niższe. Decyzja ta musi zostać zatwierdzona przez Zarząd PZPN, który zebrać się ma już w tym tygodniu.

– Czekamy na decyzję Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej. Jeżeli Warszawa zatwierdzi rozporządzenie komisji do spraw nagłych, wtedy  odpowiednio zajmie się nią  Małpolski Związek Piłki Nożnej i dopiero wtedy my, czyli OZPN Nowy Sącz – mówi Marian Kuczaj - prezes sądeckiego OZPNu.

Jeżeli postanowienie o podniesieniu wieku młodzieżowca rozciągnięte zostanie na wszystkie ligi, decyzja ta zdaniem prezesa PPN Gorlice - Zbigniewa Augustyna będzie zła.


– Nie jestem zwolennikiem takiego rozporządzenia. Jest to zła decyzja, ponieważ nie otwiera ona drogi do pierwszego składu młodym zawodnikom, co poważnie hamuje ich piłkarski rozwój. Zawodnik w wieku 23 lat jest piłkarzem już ukształtowanym i jego postępy nie są tak owocne jak w przypadku piłkarzy kilka lat młodszych - mówi prezes PPN Gorlice Zbigniew Augustyn.

źródło: futbolopolis.pl


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [387]
 

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

Facebook

Reklama

Logowanie

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 73, wczoraj: 165
ogółem: 1 145 248

statystyki szczegółowe

Ankiety

Brak aktywnych ankiet.

Kalendarium

16

12-2018

niedziela

17

12-2018

pon.

18

12-2018

wtorek

19

12-2018

środa

20

12-2018

czwartek

21

12-2018

piątek

22

12-2018

sobota

Kontakt

AdministratorKS ZUBER Krynica-Zdrój
618473

zuberkrynica@vp.pl
zuberkrynica@vp.pl
 

Mini-Chat

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.