Zuber - Poroniec (18.09.2011)

Wielki Dzień Naszej Piłki - 10.10.2010

• autor: zapa76, 2010-10-09 19:07

Piłkarze grający w amatorskich niższych polskich ligach postanowili powalczyć o kibiców i zorganizować Wielki Dzień Naszej Piłki. Akcja zostanie przeprowadzona 10 października. Akurat wtedy nie gra ekstraklasa, nie grają żadne europejskie ligi, a reprezentacja narodowa wystąpi za oceanem.  Poprzez odpowiednie nagłaśnianie meczów w niższych ligach organizatorzy akcji chcą, aby w tym dniu na mecze A, B, C klasy oraz Playarena przyszło łącznie w całej Polsce sto tysięcy ludzi.  Całe przedsięwzięcie ma na celu rozpropagowanie amatorskiej piłki nożnej, która jest nie mniej emocjonująca niż profesjonalne rozgrywki. W tej chwili w Polsce amatorsko w piłkę bawi się około 40 tysięcy ludzi.

zuberkrynica.tk z przyczyn oczywistych wspiera i przyłącza się do zaszczytnej inicjatywy. Poniżej zamieszczamy wszelkie informacje związane z akcją promocyjną. Autorzy wymieniają w kilku zdaniach idee, oraz cel całego przedsięwzięcia. Gorąco zapraszamy też na wszystkie mecze naszej Serie A a szczególnie do Nawojowej gdzie piłkarze Zubera będą walczyć o lidera.

Idea

Widząc obojętność PZPN wobec amatorskich rozgrywek piłki nożnej w Polsce, postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje ręce i zainteresować ludzi futbolem w innym wymiarze. W dniu, w którym nie grają żadne ligi europejskie, pauzuje Ekstraklasa, a reprezentacja narodowa gra za oceanem, chcemy zachęcić kibiców do przyjścia na boiska drużyn lokalnych.
Chcemy udowodnić, że amatorska piłka w Polsce jest nie mniej interesująca (a pod wieloma względami nawet bardziej!), niż profesjonalne wydanie futbolu znane kibicom ze stadionów Ekstraklasy i telewizji.

10 Października ma być dniem w którym piłka i kibice wrócą do korzeni, doceniając ludzi, którzy uprawiają tą wspaniałą dyscyplinę tylko i wyłącznie dla pasji.

Cel

Naszym celem jest spowodowanie, że na mecze A, B, C-klasy oraz mecze Playarena przyjdzie w tym dniu kibicować co najmniej 100 000 ludzi. To więcej niż średnia liczba kibiców obecnych na wszystkich meczach Ekstraklasy podczas zwykłej kolejki ligowej. Zobacz 10 powodów dla, których oglądanie zmagań amatorów daje więcej frajdy niż mecze Ekstraklasy!

Organizatorzy

Chcemy na polskim podwórku przeprowadzić akcję, która okazała się ogromnym sukcesem w Anglii (Non League Day). Sami jesteśmy amatorami grającymi w najniższych ligach w Polsce. Widzimy jak wiele osób każdego tygodnia angażuje się w futbol nie dla pieniędzy – ale ze względu na prawdziwą pasję i miłość do piłki. To futbol w najczystszej formie – chociaż uprawiany w warunkach często spartańskich.

Michał Zachodny: Jest koordynatorem oraz pomysłodawcą przeprowadzenia akcji w Polsce. Gra w A-klasie, Polonia Miłoszyce. Zawsze chciał zrobić wielką karierę w piłce, zanim odkryły go kontuzje, a on rozrywki - wybrał więc pisanie o niej. Odpowiada także za kontakty z mediami.

Rozgrywki Playarena: zaproszony przez Michała współorganizator akcji. Playarena to ogólnopolskie rozgrywki ligowe dedykowane amatorom. Udział w lidze Playarena jest darmowy. W całej Polsce w tego rodzaju ligach gra już blisko 40 000 amatorów. Założyciele rozgrywek wykorzystują Internet by odciągać ludzi od ekranów komputerów i przenosić ich (zwłaszcza młodzież) na osiedlowe boiska. Playarena chce polską piłkę zmienić u podstaw wprowadzając np. spójny system szkolenia młodzieży.

Bardzo zależy nam na Państwa wsparcia, bo jedynie wtedy inicjatywa może zostać zauważona. Jesteśmy przekonani, że przyniesie ona wiele korzyści dla naszego piłkarskiego świata.

Z poważaniem,
Michał Zachodny