Zczuba.tv

Aktualności

FC 2011 - Regulamin turnieju

• autor: zapa76, 2011-01-12 17:23

W rozwinięciu newsa prezentujemy regulamin turnieju Futbolopolis Cup 2011 opubliowany na stronie organizatorów.

Termin i miejsce:
Turniej rozegrany zostanie w dniu 22.01.2011 r. od godz. 9.00 w Hali Sportowej w Brzeznej.

Uczestnictwo:
W rozgrywkach mogą uczestniczyć drużyny, które zostały zaproszone do udziału w turnieju, przez organizatora – serwis Futbolopolis.pl. Muszą one przekazać kierownikowi rozgrywek listę uprawnionych do gry zawodników. Maksymalna liczba drużyn przewidzianych w turnieju wynosi 16. Lista powinna zawierać max 10 zawodników (imię nazwisko, datę urodzenia, nazwę drużyny, numery poszczególnych zawodników oraz kierownika drużyny uprawnionego do jej reprezentowania). Zgłoszeni zawodnicy nie muszą być oficjalnymi piłkarzami reprezentowanego na turnieju klubu. Muszą oni jednak reprezentować podczas trwania turnieju wyłącznie swoje drużyny do których zostali zgłoszeni w karcie zgłoszeń. Każdy zawodnik winien posiadać dowód osobisty lub inny dokument stwierdzający tożsamość. Zawodnik zapisany w liście zgłoszeń z danym numerem startowym zobowiązany jest do występowania pod tym samym numerem w każdym kolejnym meczu rozgrywek.

System rozgrywek, punktacja, przepisy:
Rozgrywki będą przeprowadzone w jednej grupie dnia 22 stycznia 2011. Dokładne zasady oraz ostateczna rozpiska godzinowa poszczególnych spotkań - podane zostaną najpóźniej 3 dni przed rozpoczęciem rozgrywek - to jest 19 stycznia 2011 na stronach:  www.futbolopolis.pl
Informacje na temat turnieju pojawiać się będą także w Gazecie Krakowskiej.

Regulamin:

PKT.1 Drużyny biorące udział w rozgrywkach zobowiązane są do występowania w jednolitych koszulkach z numerami, przy czym bramkarze obydwu zespołów muszą różnić się ubiorem od pozostałych zawodników. W razie jednakowych kolorów koszulek obydwu drużyn organizator zapewnia komplet znaczników i wyznacza drużynę zobowiązaną do  występowania w tym meczu w znacznikach.

PKT.2 Zespół ma być gotowy do gry o wyznaczonej godzinie przewidzianej terminarzem rozgrywek.

PKT.3 Czas oczekiwania na drużynę wynosi 5 minut.

PKT.4 Drużyny zobowiązane są stawić się na spotkanie niezależnie od warunków atmosferycznych.

- seria rzutów karnych

PKT.6 Zespoły przystępują do gry w składach pięcioosobowych (bramkarz + 4 zawodników w polu). Podczas trwania spotkania wolno wymieniać dowolną ilość zawodników. Zmiany lotne mogą być dokonywane podczas gry, za wyjątkiem zmiany bramkarza, która wymaga przerwy w grze i zgody sędziego. Zmiany zawodników muszą być dokonywane w odpowiednim miejscu tj. w strefie zmian, przy czym zawodnik wchodzący może włączyć się do gry, nie wcześniej niż zawodnik schodzący opuści pole gry. Zawodnik, który został zmieniony może powrócić na boisko jako zmiennik następnego gracza. Jeżeli w wyniku wykluczeń lub innych zdarzeń w zespole pozostanie mniej niż 3 zawodników, mecz należy zakończyć.

PKT.7 Zawodnik nie może mieć na sobie podczas gry niczego, co mogłoby w jakikolwiek sposób zagrażać bezpieczeństwu innych zawodników. Standardowe wyposażenie zawodników to: koszulka, spodenki, skarpety i obuwie.

PKT.8 Do prowadzenia zawodów będą wyznaczeni sędziowie związkowi. Uprawnienia sędziów i posługiwanie się prawem nadanym im przez Przepisy Gry, rozpoczynają się z chwilą wejścia na boisko. Rozstrzygnięciom sędziowskim podlegają również przewinienia dokonywane podczas chwilowej przerwy w grze oraz gdy piłka jest poza grą. Zawodnik rezerwowy również podlega władzy i jurysdykcji sędziów, niezależnie od tego czy bierze udział w grze czy też przebywa na ławce rezerwowych. Ta sama sytuacja dotyczy wszystkich zawodników po zakończeniu spotkania, aż do momentu opuszczenia przez sędziów boiska. Rozstrzygnięcia sędziów dotyczące faktów związanych z grą, jak również i wyniku meczu są ostateczne.

PKT.9 Przed rozpoczęciem gry wszyscy zawodnicy muszą się znajdować się na własnych połowach boiska, a zawodnicy drużyny nie rozpoczynającej gry, muszą się znajdować w odległości co najmniej 3 metrów od piłki. Piłka jest w grze w momencie, kiedy zagrana do przodu przejdzie drogę równą jej obwodowi (62 – 64 cm) . Zawodnik rozpoczynający grę nie może ponownie zagrać piłki, zanim nie zostanie ona zagrana przez innego zawodnika. Z rozpoczęcia gry nie można zdobyć bramki bezpośrednio.

PKT.10 Za nie sportowe zachowanie i brutalną grę sędzia może ukarać zawodnika okazaniem żółtej kartki, co wiąże się z wykluczeniem z gry na okres dwóch minut. Czas kary trwa do utraty bramki. Okazanie czerwonej kartki powoduje wykluczenie  zawodnika z gry na cały mecz. W tym wypadku drużyna musi grać w osłabionym składzie przez pięć minut, lub do utraty bramki. Zawodnik ukarany czerwoną kartką, nie może zagrać już w tym meczu, może jednak brać udział w kolejnych spotkaniach drużyny. W przypadku okazania przez sędziego drugiej żółtej kartki danemu zawodnikowi w tym samym meczu zawodnik w konsekwencji otrzymuje kartkę czerwoną i nie może wystąpić do końca spotkania, lecz po upłynięciu czasu 2 minut może zostać zastąpiony przez innego zawodnika. Karę dwuminutowego wykluczenia dla bramkarza drużyna może zamienić na wykluczenie innego zawodnika. W skrajnych przypadkach karą dla zawodnika może być całkowite wykluczenie z turnieju bądź zawieszenie na kilka spotkań od 1 do 5.

PKT. 11 Sędzia orzeka walkower w przypadku nie zgłoszenia się drużyny na mecz w wyznaczonym czasie, bądź zdekompletowania drużyny w trakcie trwania meczu (mniej niż trzech zawodników na placu gry), w drużynie przeciwnej wystąpił zawodnik nie uprawniony do rozgrywek, czynnego znieważenia sędziego przez zawodnika, oraz w wyjątkowych przypadkach t.j. powtarzającego się niesportowego zachowania zawodników, osób funkcyjnych , brutalnej gry zawodników. W skrajnych przypadkach drużyna może być zdyskwalifikowana z rozgrywek.

PKT. 12 O całkowitej dyskwalifikacji zawodnika lub drużyny, bądź zawieszeniu zawodnika na jeden do pięciu meczów decyduje kierownictwo turnieju na wniosek sędziów.

Sprawy finansowe:

Uczestnicy zobowiązani są wnieść opłatę w wysokości 200 zł najpóźniej przed rozegraniem pierwszego w turnieju spotkania oraz we własnym zakresie pokrywają koszty dojazdu. Nagrody: za pierwsze trzy miejsca drużyny otrzymają pamiątkowe puchary. Król strzelców, jak również najlepszy bramkarz  turnieju otrzyma pamiątkową statuetkę oraz nagrody niespodzianki.

Postanowienia końcowe:

- wszyscy zawodnicy winni ubezpieczyć się we własnym zakresie, organizator nie bierze odpowiedzialności za ewentualne urazy i kontuzje zawodników.

- interpretacja regulaminu przysługuje wyłącznie organizatorowi,

- ewentualne protesty należy składać na piśmie do organizatora turnieju

- każdy mecz sędziuje dwóch sędziów bezpośrednio na boisku, oraz jeden przy stoliku sędziowskim

Za zwycięstwo drużyna otrzymuje 3 punkty, za porażkę 0 punktów, za remis obydwie drużyny otrzymują po 1 punkcie, walkower 3 punkty / 5-0 /.

Mecze odbywają się według przepisów gry w piłkę nożną. Czas gry w jednym meczu wynosił będzie 12min w fazie grupowej oraz 2 x 8 minut w fazie pucharowej. Czas gry zatrzymywany jest na wyraźne wskazanie sędziego. Czas oczekiwania na drużyny nie może przekraczać 5 minut. Jeżeli po upływie tego czasu drużyna nie zgłosi się na boisko gotowa do rozegrania meczu sędzia ogłasza walkower.

Na terenie hali sportowej, w której odbywać się będą mecze, obowiązuje bezwzględny zakaz palenia tytoniu oraz spożywania napojów alkoholowych! Za rzeczy pozostawione w szatniach Organizator nie odpowiada. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany w powyższym regulaminie przed rozpoczęciem turnieju. Osobami kontaktowymi przyjmującymi pytania i ewentualne spostrzeżenia będzie dyrektor turnieju - Damian Szczerba (503532757).