Zuber - Dobrzanka (16.10.2011)

Pogrom w Jazowsku

• autor: zapa76, 2011-03-27 17:55

Zuber pokonał Budowlani aż 9:0 - do przerwy w Jazowsku było 3:0 po bramkach Olbrychta z rzutu karnego, Chłód oraz trafieniu samobójczym. W drugiej połowie drużyna z Krynicy urządzila sobie jeszcze większe strzelanie i dołożyła kolejne 6 goli (Oleksy 2, Gwiżdż 2, Olbrycht i Siniawa). Więcej w rozwinięciu newsa.

Kryniczanie przystąpili do tego meczu bez pauzujących za kartki Arka Kubika i Sebastiana Ortyla, którego po raz kolejny bezbłędnie zastąpił Arek Barszcz ale za to z ogromną chęcią zrewanżowania się za porażkę w Krynicy 2:3 z pierwszej kolejki. Pierwsze dwa gole to zasługa trzech debiutantów a bramkowe otwarcie spotkania nastąpiło w 25 minucie kiedy to piłka mocno uderzona z rzutu wolnego przez Damiana Wolaka trafiła po drodze w jednego z obrońców wylądowała w siatce gospodarzy. Chwilę później Robert Śliwiński, został nieprzepisowo powstrzymywany w polu karny a "jedenastkę" na bramkę zamienił  Andrzej Olbrycht. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej odsłony prowadzenie przyjezdnym podwyższył Janusz Chłód, który wepchnął piłkę w zamieszaniu podbramkowym.

W 50 minucie Chłód musiał opuścić boisko z powodu kontuzji, w jego miejsce wszedł Paweł Wasilewski. W tej samej minucie Robert Oleksy udanym lobem strzela na 4:0. Kwadrans później Olbrycht zamyka dośrodkowanie z rzutu rożnego strzelając swojego drugiego gola a piątego dla kryniczan w dniu dzisiejszym. W 66 minucie kolejna zmiana w krynickim zespole, za Tomka Urbańskiego wchodzi Sebastian Gwiżdż, który w następnych 8 minutach dwukrotnie wpisuje się na listę strzelców. Na dziesięć minut przed końcem swojego drugiego gola w tym meczu strzela Oleksy, który popisał się również piękną asystą przy drugim golu Gwiżdża. Końcowy wynik ustala Daniel Siniawa w 83 minucie.

Wynik 9:0 jest rekordowym zwycięstwem Zubera w tym sezonie jednak w obecnym sezonie był już odnotowany, kiedy Nawoj pokonał Piątkową. Nie wiele gorszy był Hart i Piątkowa które pokonały Łękę odpowiednio 8:0 i 10:2.