Mamy lidera

• autor: zapa76, 2011-05-30 17:20

Piłkarze Zubera Krynica pokonali w meczu na szczycie A-klasy nowosądeckiej dotychczasowego lidera, Nawoj Nawojowa 2:0 i ponownie zajmują pierwsze miejsce w tabeli. Spotkanie stało na wysokim poziomie, nie brakowało w nim walki i okazji strzeleckich. Obronną ręką wyszli z niego gospodarze, którzy na cztery kolejki przed końcem mają dwa punkty przewagi nad rywalami.

Zuber Krynica - Nawoj Nawojowa 2:0 (1:0)

1-0 Chłód 15, 2-0 Oleksy 88

Sędziował: Jan Chlipała z Nowego Targu

Żółte kartki: Śliwa - Horowski, Warzecha, Nowakowski

Zuber: Ortyl - Olbrycht, Paluch, Śliwa, Myśliwiec - Kołacz (88' Motyl), Śliwiński, Mikulski (75' Urbański), Chłód - Oleksy, Kubik (78' Wolak)

Nawoj: Drąg - Pawłowski, Horowski (70' Nowakowski), Maciak, G. Kulpa - Sadowski, Zaczyk, Kotlarski, Warzecha (58' Stabla) - Dara, Skrzypiec

Mecz, który może zadecydować o awansie do wyższej klasy rozgrywkowej nie zawiódł i stał na dobrym poziomie. Nie brakowało w nim walki, sportowej rywalizacji i emocji. Przed spotkaniem w teoretycznie gorszej sytuacji znajdowali się gospodarze, którzy przed 26 kolejką mieli punkt straty do rywali z Nawojowej. Strata kompletu oczek bądź nawet remis stawiałby ich w bardzo trudnej sytuacji na finiszu rozgrywek. Piłkarze z Krynicy stanęli jednak na wysokości zadania i pokonali rywali, wracając tym samym na pierwsze miejsce w tabeli A-klasy nowosądeckiej. Od początku meczu nie brakowało walki i gra toczona była w bardzo szybkim tempie. Lepiej w takich warunkach radzili sobie kryniczanie, którzy po kwadransie gry prowadzili już z rywalami 1:0. Bramkę strzelił Janusz Chłód, który od początku rundy wiosennej mimo, iż nie jest napastnikiem imponuje znakomitą skutecznością. Goście próbowali odpowiadać, ale w bramce dwoił się i troił Ortyl, który nie dał się pokonać, popisując się znakomitymi interwencjami. Po zmianie stron nadal spotkanie odbywało się w szybkim tempie. Obydwa zespoły dobrze jednak grały w defensywie i nie dawały się pokonać przeciwnikom. Nawoj nie mając już nic do stracenia im bliżej końca meczu tym większą liczbą zawodników przeprowadzał swoje ataki, które jednak nie przynosiły powodzenia. W samej końcówce gospodarzom udało się przypieczętować zwycięstwo. Autorem bramki został najskuteczniejszy zawodnik w szeregach klubu z Krynicy, Robert Oleksy. Dzięki zwycięstwu i trzem punktom piłkarze Zubera powrócili na pierwsze miejsce w tabeli A-klasy nowosądeckiej i mają w tej chwili dwa punkty przewagi nad graczami Nawoju Nawojowa.

(WK)

źr. sadeczanin.info