Nowe stroje 2011

Jeszcze raz o meczu

• autor: zapa76, 2011-06-13 12:43

Zuber Krynica pokonał na własnym boisku Zawiszę Rożnów, w meczu 28 kolejki A-klasy nowosądeckiej. Dzięki zwycięstwu kryniczanie utrzymali prowadzenie w tabeli i na dwie kolejki przed końcem rozgrywek są najbliżej awansu do ligi okręgowej.

Zuber Krynica - Zawisza Rożnów 3:0 (2:0)

1-0 Chłód 22, 2-0 Urbański 38, 3-0 Oleksy 88

Sędziował: Roman Baran z Nowego Targu

Żółte kartki: Olbrycht - Dam. Cisowski

Zuber: Ortyl - Paluch, Myśliwiec, Śliwa, Olbrycht - Chłód, Mikulski (75' Gwiżdż), Śliwiński (87' Motyka), Urbański - Oleksy, Kubik (89' Sroka)

Zawisza: Różański - P. Cisowski, Konicki, Gondek, Winiarski - Mordarski, Dam. Cisowski, Dan. Cisowski (46' Kostrzewa), Michalik (66' B. Rybski) - Baran (46' Wolak), A. Rybski (90' Opyd)

Od początku spotkania dużą przewagę osiągnęli miejscowi piłkarze, którzy już po dziesięciu minutach mogli prowadzić z rywalami. Zawisza w ostatnich spotkaniach prezentowała się bardzo dobrze i seryjnie zdobywała ligowe punkty. Tym razem piłkarze z Rożnowa musieli uznać wyższość swoich przeciwników. Pierwszą bramkę gospodarze strzelili w 22 minucie meczu, a jej autorem był niezawodny Janusz Chłód. Dla piłkarza z Krynicy było to już trzynaste trafienie na wiosnę, a 19 w całym sezonie. Przed przerwą wynik zdołał podwyższyć jeszcze wspaniałym uderzeniem Tomasz Urbański, który po raz dziesiąty w bieżących rozgrywkach trafił do siatki rywali. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, ale akcje podbramkowe nie kończyły się długo kolejnymi golami dla Zubera. Goście próbowali kontratakować, ale ich staranie kończyły się zawsze na świetnie grającej tego dnia obronie miejscowych. Im bliżej końca meczu, tym tempo gry zaczęło spadać i jasnym się stało, że kryniccy zawodnicy osiągnął kolejne już w tym sezonie zwycięstwo, które pozwoli na utrzymanie prowadzenia w tabeli A-klasy nowosądeckiej. W samej końcówce udało się gospodarzom podwyższyć wynik. Autorem bramki został najskuteczniejszy w sezonie piłkarz Zubera, Robert Oleksy, który strzelił tym samym swojego 22 gola w sezonie.

źr. sadeczanin.info